XXIX Niedziela zwykła 20.10.2024

1. W miesiącu październiku modlimy się modlitwą różańcową. Plan modlitwy różańcowej: Niedziela: Zawada godz. 08.30, Krępa o godz. 10.00 (bez wystawienia). W tygodniu:  Zawada w środę, czwartek i piątek o godz. 17.00, po różańcu Msza św.; w poniedziałek – prywatnie, w sobotę o godz. 9.00, po różańcu Msza św.; Krępa wtorek godz. 17:00, po różańcu Msza św. W tym tygodniu zapraszam do poprowadzenia modlitwy w Zawadzie:

– środa godz. 17.00 – I Róża Różańcowa o. Pio

– czwartek godz. 17.00 – II Róża Różańcowa św. s. Faustyny

– piątek godz. 17.00  – Rodzice młodzieży bierzmowanej, dzieci i młodzież

– sobota godz. 9.00 – III Róża Różańcowa Matki Bożej Pocieszenia

– niedziela godz. 08.30 – Posługujący muzycznie

1. W zeszłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych w naszych kościołach. Było nas w kościele w Zawadzie 284 osoby, w kościele w Krępie 73; Razem 357 osób na 2150 to jest 16,6%. Do komunii św. przystąpiło w Zawadzie 123 osoby w Krępie 38; Razem 161 osób to jest 45%. W zeszłym roku było nas w kościele 329 osób (+ 28 osób).
  2. W zbiórce do puszek na kościół i Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano 3187 zł. Bóg zapłać!
  3. Wystawione są kartki z „Wypominkami”. Tak jak w ubiegłych latach będziemy odmawiać modlitwę za zmarłych od 02. do 15. listopada. Wypełnione kartki wrzucamy do skrzynki.
  4. Dzisiaj niedziela misyjna – taca na działalność misyjną Kościoła.
  5. Próba scholii dziecięcej w każdą niedzielę w kawiarence o godz. 11.00. Schola młodzieżowa niedziela godz. 17.15. Zapraszam do włączenia się do grupy ministrantów nowych kandydatów spośród dzieci i dorosłych. Zbiórki będą w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00.
  6. Spotkanie z młodzieżą kl. VII przygotowującą się do bierzmowania w niedzielę 20.10. na Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Odbyło się spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Najważniejsze ustalenia: Rada jednomyślnie zdecydowała, że w dniu 1.11. na cmentarzu odbędzie się kwesta na ogrzewanie naszych kościołów; Msze św. pasterki zostaną odprawione w Zawadzie o godz. 21.00 w Krępie o godz. 22.30. Wizyta duszpasterska odbędzie w wyznaczonych dniach w kościele w Krępe i w Zawadzie się w styczniu i będzie połączona z Mszą św. w intencji rodzin z poszczególnych ulic, z noworocznym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, śpiewem kolęd. Każda rodzina otrzyma pamiątkowy kalendarz i będzie mogła złożyć ofiarę kolędową na kościół. Po modlitwie dla chętnych będzie wspólne rodzinne spotkanie w kawiarence. Odwiedziny w domach mogą odbyć się na prośbę rodziny, przy poświęceniu nowego domu, z posługą chorym. Obchód parafian w ich domach będzie co kilka lata.
  8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o duchowe przygotowanie i o uporządkowanie grobów. Msze Święte w Zawadzie o godz. 9.00 i o godz. 12.00 na cmentarzu z procesją żałobną po cmentarzu. W Krępie Msza św. godz. 10.30. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 18.00 oraz nie czytamy „wypominek”. Zwyczajem lat ubiegłych w tym dniu będzie przeprowadzona kwesta na cmentarzu przez Radę Sołecką i Radę Parafialną. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszych kościołów.
  9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

ks. Wojciech Lechów – proboszcz

POZOSTAŁE INFORMACJE:

• Kawiarenka parafialna – niedziela 10.00 – 15.00
  • Kamera internetowa w kościele dla chorych – transmisja jest dostępna na kanale YouTube: kamera w Zawadzie live lub na stronie parafii: parafia-zawada.pl
  • Zachęcam do śledzenia działań duszpasterskich w naszej parafii na profilu Facebooka.
  • Strona internetowaparafia-zawada.pl.
  • Kancelaria parafialna – sobota godz. 10.00 – 11.00