Różaniec Rodziców

W grudniu 2010 roku w naszej Parafii powstała RÓŻA RÓŻAŃCOWA RODZICÓW pod wezwaniem św. Joanny Beretty Molla. Inicjatywa ta wychodzi naprzeciw potrzebom naszych dzieci w obliczu czyhających zagrożeń i problemów współczesnego świata.

W dniu 08 grudnia odmówiliśmy uroczyście podczas mszy św. Akt zawierzenia dzieci w Modlitwie Różańcowej. Ksiądz Proboszcz udzielił nam błogosławieństwa i duchowo wsparł nasze modlitewne dzieło.

Inicjatywa Różańca Rodziców powstała w katolickiej wspólnocie modlitewno-ewagelizacyjnej w Gdańsku-Oliwie w roku 2001 i rozprzestrzeniła się na cały kraj. W bardzo wielu parafiach powstają takie Róże, które modlą się za dzieci. Ważne jest, aby pamiętać o następujących intencjach i się z nimi identyfikować:

• o ochronę dzieci przed złymi skutkami grzechów rodziców
  • o pełnię błogosławieństwa Bożego dla naszych dzieci
  • o uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki mogą dosięgnąć nasze dzieci, u rodziców i w środowisku
  • o rozwój tej formy modlitwy-aby jak najwięcej dzieci i rodziców doświadczało jej zbawiennych skutków
  • w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego

Osoby zainteresowane więcej informacji znajdą na stronie internetowej: www.rozaniecrodzicow.pl