„Cierpienie jest powołaniem do wiecznej miłości”
/por. Św. Jan Paweł II /

Zapraszamy wszystkich chorych, samotnych, cierpiących duchowo na comiesięczne spotkania - 13-tego każdego miesiąca-od września do maja- w duchu wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi.

W programie- różaniec wynagradzający, msza wynagradzająca, formacja po mszy świętej. Apostolat odpowiada na wezwanie Matki Bożej w Lourdes i Fatimie, do wynagradzania za grzechy świata i jest częścią większej całości - Centrum Ochotników Cierpienia.

Formacja odbywa się w oparciu o materiały Cichych Pracowników Krzyża z Głogowa. Ich założyciel, a nasz patron Błogosławiony Luigi Novarese, troszczył się o to, by chorzy nie marnowali skarbu cierpienia.
Apostolat jest grupą otwartą i zaprasza także osoby zdrowe, by jak mawiał bł. Luigi Novarese „…dowartościować chorego … przy współpracy brata zdrowego”.

„Nie wystarczy odkryć własne powołanie, trzeba nim żyć z entuzjazmem i radością nawet jeśli stanie się ono życiem ukrzyżowanym”
/Błogosławiony Luigi Novarese/