• Parafia pod wezwaniem Narodzenia NMP w Zielonej Górze

  • Parafia pod wezwaniem Narodzenia NMP w Zielonej Górze

  • Parafia pod wezwaniem Narodzenia NMP w Zielonej Górze

Nabożeństwa

Msze św. w niedziele i święta:
Zawada: 8:00, 12:00, 18:00
Krępa: 10:30

Msze św. w dni powszednie:
Zawada: pn, śr, czw, pt, sob. 18:00
Krępa: wtorek 16:30

Kancelaria parafialna

Adres:
ul. Zawada - Kożuchowska 1
66-001 Zielona Góra

Godziny otwarcia:
W środy po mszy świętej

Facebook

Spacer po parafii

Wirtualny spacer Krępa 2

1. W budynku kościelnym obowiązuje konieczność zasłonięcia ust i nosa.

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 1200 i w Krępie po Mszy św. o 1030.

3. Papieskie intencje różańcowe: Módlmy się w intencji kobiet — ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

4. Parafialna intencja: O umocnienie nadziei dla chorych i szybki powrót do zdrowia.

5. Jak w każdą I niedzielę miesiąca dzisiaj Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę. Ofiary będzie można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

6. PZ Caritas, jak w poprzednim roku, złożył wniosek o dotacje na organizację letniego wypoczynku w 2021 roku. Dotacja została przyznana. W związku z tym pragniemy zorientować się, ile osób byłoby zainteresowanych wypoczynkiem zdrowotnym nad morzem. W marcu zostanie zorganizowane spotkanie dla osób zainteresowanych propozycją wypoczynku, przede wszystkim dla osób starszych i dzieci z opiekunami. Wszystkie szczegółowe informacje zostaną przekazane na spotkaniu.

7. W czwartek 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dzień ten jest obchodzony jako dzień chorych. W ten dzień, podczas Mszy św., będzie możliwość przyjęcia namaszczenia olejem chorych. Msza św. w ten dzień sprawowana będzie w intencji wszystkich chorych z naszej parafii. Jest to Msza św. od naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Taca w ten dzień zostanie przeznaczona na pomoc hospicjom.

8. Jesteśmy w czasie rozliczeń podatkowych. Istnieje możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na potrzeby naszego P Z Caritas. Jeżeli byliby zainteresowani pomocą w rozliczeniu takiej deklaracji, do dyspozycji jest nasza przewodnicząca Parafialnego Zespołu Caritas - Pani Barbara.

9. W przyszłą niedzielę, jak w każdą II niedzielę miesiąca, zbiórka do puszek na potrzeby parafii.

10. Zapraszam do czytania prasy katolickiej.

Konto parafialne
     nr      35 1750 0012 0000 0000 3981 8361
     mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Proboszcz jest obecny pod nr tel. 512 646252